Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tábor Josefov 2007

Letní výcvikový tábor v Josefově

 

Výcvikový tábor Kolín 2007

foto

Stejně jako v loňském roce se český výcvikový tábor konal na kynologickém cvičišti ZKO Kolín – Borky. V termínu od 14. do 21.7. se zde na společném výcviku sešlo celkem 33 německých dog od malých štěňátek po protřelé seniory. A dalších 7 dog a jejich páníčků přijelo alespoň na den pobýt a pozdravit přátele.

Jelikož po celou dobu konání panovalo velmi teplé slunečné počasí, vlastní výcvik probíhal jen v ranních a podvečerních hodinách, kdy je část prostoru zastíněna okolními stromy. O to víc bylo možné využít nedalekou zatopenou pískovnu, kde je ke koupání dost místa pro lidi i psy. Snad každý se zde s menšími či většími úspěchy pokoušel naučit svou dogu plavat.

Vlastní výcvik probíhal po družstvech dle věku a dosavadních zkušeností. Začátečníkům se jako instruktor věnoval Honza Čelakovský. Ten nám všem nejprve předvedl dokonalou poslušnost i stopu se svým Vivaldim Bohemia Abrus. Zavzpomínali jsme na klubovou výstavu v roce 2002, kdy se tento pejsek již jako 4 měsíční štěňátko nádherně prezentoval cviky na úrovni vyšších zkoušek. A nyní jsme viděli jak i ve svých pěti letech poslouchá svého pána opravdu s radostí a jejich souhru můžeme jen závidět. Své zkušenosti pak Honza trpělivě předávál všem zájemcům.

Družstvu pokročilých se letos věnoval zkušený výcvikář Josef Kudrna a seniorům či méně aktivním Dáša Pospíšilová. Všem patří za jejich práci velký dík, stejně jako Jardovi Hyjánkovi, který byl jako figurant k dispozici pro nácvik obran. Další poděkování patří MVDr. Daně Neumanové, která ochotně zodpovídala veškeré otázky z oblasti veteriny a hlavně v hodině dvanácté zachránila život štěňátku, které si cestou v autě vyrazilo dech.

Co se letos zorganizovat nepodařilo byl coursing. Po loňském nadšení všech zúčastněných byl opět v plánu, ale pro náhlé onemocnění psa jeho provozovatelky to nevyšlo. Také se nekonaly původně plánované zkoušky pro malý počet zájemců. Z letošní sestavy je totiž většina psů měla již složené a noví účastníci byli převážně ještě nízkého věku.

Ti začínající zase nejvíce využívali „výstavní kruh“, kde se učili všemu, co je při výstavách a bonitacích čeká. Předváděli pohyb, postoj, zuby, zkoušeli měření a sbírali rady zkušenějších.

A k táboru samozřejmě patřila hlavně společná posezení a diskuse při sklence a občas i nějaká výborná ňamka. Zpestřením a odlehčením byl též „srandazávod“ složený z disciplín, které jinde nenajdete.

Tak doufám, že i letošní ročník můžeme považovat za vydařený a i v příštím roce se sejdeme v hojném počtu.

PS. K situaci, že se po táboře u několika psů objevil tzv. psincový kašel, musím podotknout, a
všichni účastníci jistě potvrdí, že se v průběhu celého tábora u žádného psa sebemenší příznak onemocnění neprojevil. Zda se virus nacházel v prostředí či byl dovezen už nezjistíme, ale rozhodně nelze nikoho podezřívat z nezodpovědnosti, že by vědomě s nemocným psem přijel.

 

Renata Hálová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář